Zpěvačka Heidi Janků (39) o sobě říká, že divoká léta už má za sebou. Při jejím neutuchajícím temperamentu je ale těžké tomu uvěřit.

V jejím životě se odehrálo několik změn. Vystupování s kapelou, kdy se pokaždé přímo na pódiu svlékla do provokativních šortek, už odzvonilo. Po revoluci následovala manžela, skladatele Ivo Pavlíka, do Francie, kde získal práci. Projekt ale zkrachoval, a tak oba začínali v Čechách znovu od nuly. Dnes opět koncertuje a polovinu jejich aktivit tvoří práce pro děti. Právě teď prožívá velmi uspěchané, ale zároveň velmi šťastné období. "S manželem se stěhujeme do většího domu kousek za Prahou. Do toho vydávám desku. Vůbec nic nestíhám." říká. Ale její aktivní nátuře očividně nevadí, když se pořád něco děje.

Kostýmky visí ve skříni

Heidi Janků si v hudbě a posléze i v oblékání oblíbila nový styl. Protože se na její nové desce mísí taneční elektronická hudba s prvky country, je teď naladěná "kovbojsky" a někdy dostane chuť se i obléci. Jinak zůstává věrná svým zvyklostem. "Jsem konzervativní. Když vyletí nějaká novinka, tak čekám, jestli se to chytne, a až pak si to jdu koupit. Jinak ale přes den nosím to co, snad každý - džíny, trička, občas šaty. Moc se mi líbí tzv. lady móda, ale neumím v tom moc chodit. Kupuji si kostýmky, pak mi visí ve skříni a vytáhnu je jednou za rok. Nedokážu být za dámu." Heidin vzhled sleduje ostřížím zrakem její manžel, který miluje upravené ženy. Nenutí ji sice do kostýmku, má ale rád když je nalíčená. " Někdy mi dokonce říká: namaluj se, ať tě nemusím představovat." Humoru u nich doma nechybí. Heidy má nádherně štíhlou postavu. Aktivně ale sportuje dvakrát ročně. V létě plave na dovolené u moře, v zimě jezdí lyžovat. Stravuje se originálně. " Nejsem králičí typ. Miluji maso. Bůček to je moje, " říká. Je nutné dodat, že jí trápí nemoc zažívacího ústrojí, nesmi to přehánět s vlákninou" masovou dietu" jí lékaři přímo doporučují. I když s váhou neměla nikdy problémy, s věkem si kila hlídá čím dál tím víc. Jednoduše tak, že nikdy nejí večer. I kvůli práci potřebuje zůstat štíhlá." I když už jsem umírněnější a na pódiu se nesvlékám, někteří pořadatelé mě jinak nechtějí. Takže na striptýz do kraťasů, ale opravdu jenom do nich, občas dojde.

Zuzana Pšenicová, Foto: Martin Poš

aktualityterminyheidiaktivityrepertoardiskografievideofotkydoporucujikontakt