Únor je ve znamení lásky, 14. února slavíme Den sv. Valentýna - svátek zamilovaných. Co tento den pro Vás znamená?
Tenhle svátek přišel, aspoň pro mě dost pozdě, protože to první zamilovávání se jsem měla hezky dlouho za sebou. Musím se přiznat, že 14. února neslavím. S manželem máme pěkný vztah po celý rok. Já si myslím, že dva lidi by se měli mít rádi nejenom 14. února, ale pořád. Tím ovšem tento svátek nezavrhuji, naopak. Myslím si, že pro mladé lidi, nejenom pro mladé, láska kvete přece v každém věku, se nabízí úžasná příležitost, jak vyvolenému vyjevit svůj cit.
Sama žijete v dlouholetém manželství. Máte nějaký recept, jak po letech vnést romantiku, jak si ji udržet?
V romantice nejsem zas tak sběhlá, protože jsem založená spíše racionálně. My ten dlouhodobý vztah, pěkný dlouhodobý vztah, udržujeme s mužem ani ne tak romantikou, ale spíš humorem. Když je ve vztahu humor, kterému rozumí oba dva, tak se dají zvládnout veškeré situace, které nastanou.
Kdy jste se v poslední době nejvíce nasmála?
Důvodů k smíchu bylo a pořád je docela dost. Protože my máme humor každý den na talíři. S mužem se neustále špičkujeme, ale já to beru, protože kdybych se měla urážet při každé poznámce o nemoci šílených krav, tak by nám to nevydrželo tak dlouho. Asi i tím, že jsme oba muzikanti, ze stejné branže, tak ten humor bereme opravdu, i ten černý, s nadsázkou. Nedávno jsem se zasmála opravdu od srdce. Vedle nás bydlí jedna upovídaná malá slečna, která chodí do první třídy a já jsem vyslechla jeden rozhovor, který vedla s Ivošem, mým mužem. Ptala se ho, kolik mu je let a on říká: "Mě je moc, to už ani nebudeme říkat … je mi sto." Ona se tak zamyslela a okamžitě mu odpověděla: "Je na sto vypadáš docela dobře." Takže i se sousedy je docela sranda.

CHLAPI JSOU ZBABĚLCI

Jak jste se s manželem seznámili?
No, tím, že jsme oba z branže, tak samozřejmě přes muziku. Poprvé jsme potkali na koncertě kapely, se kterou jsem tehdy zpívala. Potom jsme se viděli na plese Krajského kulturního střediska v Ostravě a tam si mě všimnul ještě víc a netrvalo ani dva měsíce a přišel za mnou s nabídkou na spolupráci. V té době měl manželství i profesní spolupráci s Věrou Špinarovou na rozpadnutí. Nejprve jsme měli vztah absolutně pracovní, brzy však přeskočila ta jiskřička.
Kdo koho "sbalil"?
Ze začátku to byla věc živelnosti, živočišné lásky, šlo prostě o sex. Zažívala jsem něco zcela odlišného, já jsem se vždycky napřed zamilovala, strašně zamilovala a pak to postupovalo někam pryč, až vztah úplně vymizel. Tady to šlo úplně naopak, napřed byla ta fyzická stránka a postupem času jsem se do něho zamilovávala a nedovedla si představit žít bez něj. Ivo ale žil v té době v dlouhodobém svazku s jednou dobrou známou, čímž se celá věc zkomplikovala. Nakonec to dopadlo tak, že jsem ho k toho opravdovému vztahu musela donutit já. Chlapi, oni to neradi slyší, jsou zbabělci. Neradi utíkají z něčeho, kde to funguje, kde jim je v podstatě dobře, sem tam si odskočí někam jinam, tam je to taky v pohodě a neumí tyhle situace řešit radikálně a rázně. Tak já jsem to musela vyřešit za něj.
Prozradíte nějaký svůj triky na uvolení muže?
Já už jsem dlouho nikoho nebalila, my jsme s manželem spolu 20 let. Ale když si tak vzpomínám, jak to bývalo, tak v mém případě hodně sehrály roli oči. Velmi často mi říkali, že mám zajímavý pohled. Vždycky jsem uměla navázat vztah s mužem přes oči. Hrají strašně důležitou roli, oko je zrcadlem do duše a v mém případě to fungovalo.

Z KRÁLOVNY SE STALA MRCHA

Momentálně účinkujete v muzikálu Sněhová královna, jak Vám tato role sedí?
Musela jsem se dlouho přemlouvat, přemáhat a učit se, protože je to role královny, která je zlá na děti a já polovinu svých vystoupení věnuji právě dětem a tam samozřejmě nejsem zlá, naopak se snažím být co nejhodnější, vozím jim dárky, hraji si s nimi, zpívám, a najednou jsem se musela postavit do takovéto role. Dělalo mi to ze začátku problémy, ale už jsem si našla tu svojí polohu, já spíš hraji sněhovou královnu jako mrchu a to mi docela jde.
Co kromě muzikálu momentálně děláte?
S těmi muzikály se malinko roztrhl pytel. Teď dostala další nabídku, už jsem podepsala smlouvu, ale nechci o tom ještě mluvit. Až to bude aktuální, dám včas vědět. Kromě Sněhové královny jezdím a zpívám teďka třeba na plesech. Během roku hodně dělám dětská vystoupení. Rozdělila jsem si svá účinkování - polovičku představení jezdím pro dospělé, kde je myslím i docela pobavím svým vystoupením, lidi si zaprvé můžou zatancovat a pokud nechtějí, tak si s nimi povídám a mám takové nějaké svlékací kostýmy, takže se nenudí.
Když jsme u těch plesů, chodíte někdy sama jako účastník plesu nebo jenom účinkujete?
Plesová sezóna trvá jen tři měsíce. Na nezájem pořadatelů o má vystoupení si nemohu stěžovat a těch sobot a pátků je docela málo, takže nemám kdy se jít bavit. Pokud během večera účinkuji v několika vstupech, tak se vlastně účastním plesu od začátku až do konce a musím říct, že jsem zažila pár příjemných večerů. Příští týden už poosmé jedu na ples do Velkého Meziříčí pro firmu Auto Dobrovolný, od kterého máme taky auto, a už jsme tam tak zapadli, že jsme skoro jako rodina a už mám skoro i inventární číslo, protože tam zpívám skoro na každém jejich plesu. Mezi sebou se známe, tak se umím i odvázat a dobře se bavím.

ZŮSTÁVÁ JÍ ROZUM STÁT

Co Vaše garderóba, když tak často někde účinkujete?
Už jsem si začala psát do svého záznamníčku, ve kterých šatech jsem kde vystupovala, protože je samozřejmě nepříjemné jak pro mě, tak i pro lidi, vidí-li mě dvakrát za sezónu ve stejném modelu. Na sezónu mám tak tři, čtyři kostýmky, šaty nebo jak jsem už říkala svlékací kostýmy, abych to střídala.
Oblíbila jste si nějakého návrháře?
Já si většinu věcí navrhuji sama, našla jsem šikovnou švadlenku, která zvládne ušít ty moje výmysly, nad kterými ji zůstává rozum stát, ale výsledek vypadá dobře. Spolupracuji také s Jarkou Dovcovou, která dělá pletenou módu.
Co líčení?
Make-up na menších akcích zvládám sama, ale když se jedná o televizi nebo o focení, tak samozřejmě využívám šikovnosti dnes tak populárních vizážistů. Mám jednoho oblíbence -Iva Špese.
Sledujete módní trendy i v líčení? Víte, co se bude nosit letos na jaře?
Sleduji trendy, vyzkouším je, zjistím, že to není pro mě, že se musím líčit pořád stejně. Tím, že jsme s Ivošem v kontaktu, vím, jak by mě líčil. Vyhledávám ho proto, že on neaplikuje módní trendy za každou cenu. Spíš nalíčí, aby to opravdu slušelo, což si myslím, že je nejdůležitější.
Viděla jste některé jarní přehlídky pro tento rok?
Módní přehlídky jsem ještě nestihla. Abych se přiznala, já ani na přehlídky moc nechodím, když tam nejsem vyloženě pozvaná. Ale snažím se sledovat módní trendy v časopisech a v televizi.

BEZ MUZIKY BY BYLO NA SVĚTĚ SMUTNO

Pojďme zpátky k hudbě. Která muzika Vás nejvíce oslovuje?
Ta kterou dělám já - populární, normální popík. Snažím se tuto hudbu nejvíce poslouchat, sledovat, co se právě nosí, abych šla s dobou. Neumím napsat písničku, takže se musím obracet na lidi, kteří hudbu tvoří. Pokud neodhadnu, že ten člověk zaspává dobu, tak se to odrazí i na písničce. Poslouchám, co se právě zpívá, protože i to jde dopředu, ale jak říkám, někdy to z toho nevyzní, protože si neumím psát sama.
Když přijdete domu po koncertu , z prostředí plného hluku, pouštíte si hudbu i soukromě nebo raději preferujete ticho?
Poslouchám hudbu ráda v autě, když jedu ale sama. To se zas tak často nestává.
Co si vybíráte nejčastěji?
Pouštím si rádio a když už tam nic není, co by mě zaujalo, tak sáhnu po svých favoritech - swing a jazz. Tento styl mě uklidňuje. Nemám ráda agresivní muziku, která na mě začne působit negativně. Doma zase poslouchám to, co zrovna připravuji. Když pracuji na desce, tak se snažím buďto vybírat starší věci nebo to, co právě letí. Abych si sedla a pustila si do sluchátek muzika, na to ani není moc času. Doufám, že ten čas jednou bude, protože bez muziky by bylo na světě moc smutno.
Připravuje něco nového? Třeba pro své Internetové stránky?
V této sféře jsme s Lukášem Fronkem neustále ve spojení. Většinu věcí nechávám na něm. Je to sice mladý kluk, ale odborník na svém místě. Iniciativa vychází převážně od něj. Mě se ty stránky strašně líbí. Momentálně se spíš jen aktualizuje. Pokud vyjde muzikál, připravíme samozřejmě povídání i o něm. Já jsem se nezmínila o tom, že začínám uvažovat o desce pro děti. Ale nechci, aby to bylo takové to "hatla patla" album, ale spíše moderní muzika. Já přicházím s dětmi do každodenního kontaktu, nejenom na Sněhové královně a vím, že si moc nežádají dětské písničky, oni chtějí být dospělý, takže spíš se jim chci přiblížit texty a i hudbou, aby to bylo moderní a dalo se to hrát v rádiu.. Protože když co děti neuslyší v rádiu, to nechtějí.

Děkuji Vám za rozhovor.

Pro Heidi.CZ připravila Simona Kerberová

aktualityterminyheidiaktivityrepertoardiskografievideofotkydoporucujikontakt