Heidi Janků po jevišti poletuje, v soukromém životě je však velmi stálá. Už léta žije se svým můžem Ivo Pavlíkem a jedenáctiletým kníračem ve společné domácnosti. V pohybu jsou všichni neustále.

Čím vás poutala Ostrava, že jste tam tak dlouho s manželem vydrželi?
Já ji beru jako své rodné město a tím je pro mne hezká. Bydleli jsme na pěkném místě, daleko od dolů a hutí. Dokud byla republika od Ostravy na obě strany, bylo to i výhodné. Jezdili jsme s kapelou do Čech i na Slovensko, byli jsme pod Pragokoncertem a tak jsme se dostali i do světa.
Vaše zájezdy ovšem musely být i důvodem k závisti. Šly i takové pomluvy, že se tam venku živíte striptýzem...
To byla opravdu pomluva. Nikdy jsem to nedělala a po pravě řečeno, obdivuju dívky, které to umějí. Ale takový malý striptýz na jevišti dělám. Vždycky si však na sobě něco nechám. Je tam spíš takový moment překvapení, kdy vystupuju v kalhotech a najednou mám na sobě šortky.
Jednou jste striptýz předvedla, a to přímo před publikem v Sopotech.
Ale nechtíc. Podprsenka nevydržela moje skákání...
Setkali jste se i v Ostravě se závistí?
Samozřejmě, jako všude. Nakonec jsme to řešili tak, že jsme auta kupovali stále stejné značky a barvy, aby si lidi nevšimli, jak často je měníme. Stejně se ale o nás povídalo, že máme jednu stěnu v bytě sestavenou jen z televizí. Pak k nám přišli novináři a divili se, že máme nábitek z manželova prvního manželství - a to je se mnou potřetí ženatý!
Proč jste se nakonec rozhodli přestěhovat?
Bylo to vlastně kvůli páteři. Když se rozdělila republika, přestali jsme jezdit na Slovensko. Jedete-li z Ostravy do Plzně dvakrát za týden na otočku, je to velká zátěž především na záda. Teď má strategickou polohu Praha.
V poslední době se také víc věnujete divadlu. Jeptišky, kde jste hrála, skončili fiaskem. K čemu vlastně došlo?
Bylo v tom asi kus nezkušenosti. Producentka, bez níž by to představení vůbec nevzniklo, podcenila finanční stránku a najednou ji nezbyly peníze, aby mohla zaplatit herce. Neměla peníze ani na reklamu, a tak jsme postupně museli zrušit některá představení. Navíc nám ani neřekla, že končíme.
Nemáte strach, že obdobně skončí i další muzikálový projekt Sněhová královna?
Myslím, že nebudeme hrát předpokládaných patnáct představení měsíčně, ale spíš osm. Vím, že muzikálový boom už je za námi, ale tohle představení by mohlo mít úspěch díky dětskému obsazení a možná i vynikajícímu scénáři Lubomíra Feldeka a hudbě skladatele V.O.Bauera.
Budete tam hodně zlá?
Spíš taková mrška, která má svého oddaného skřeta. Ten by pro ni udělal všechno, ale jí se zdá už moc starý, a proto si vyhlídla mladého Káje.
Nedávno jste byla vídána ve společnosti Miloše Zemana, Stanislava Grosse a dalších špiček sociální demokracie. Táhne vás tam srdce?
To je čistě profesní záležitost. Mám smlouvu s jednou agenturou, která zas měla dohodu se sociální demokracií. Požádali mě o vystoupení, ale pozor, nikdy jsem neagitovala! Měla jsem za úkol zabavit děti. Když mě agentura požádá, zda bych si nezatančila s premiérem sólo, proč ne?

Zuzana Pšenicová, Foto: Martin Poš

aktualityterminyheidiaktivityrepertoardiskografievideofotkydoporucujikontakt